Informacjaturystyczna
CAMPINGRUDNIK
MORiWGrudziądz
Hydrologia   Wisły

Miłośników turystyki i sportów wodnych zapraszamy do nowej mariny usytuowanej na prawym brzegu Wisły, w zrewitalizowanym, historycznym porcie Schulza w Grudziądzu.

Do portu wpływa się kanałem, nad którym przebiega obrotowa kładka uruchamiana w przypadku, gdy do portu wpłynąć ma większa jednostka. Kładką wprost z mariny przedostać się można w bezpośrednie okolice Starego Miasta i do centrum handlowego Alfa.

Na wodniaków czeka tu nowoczesna keja z 14 miejscami dla jachtów, łodzi motorowych czy houseboatów, z bezpośrednim dostępem do wody i prądu. Do dyspozycji cumujących w przystani znajdują się sanitariaty i prysznice. Tu także bezproblemowo można zostawić  śmieci czy skorzystać ze zlewni do biotoalet.

W kompleksie Mariny Grudziądz znajduje sie obiekt noclegowo-konferencyjny z 28 miejscami w pokojach jedno- i dwuosobowych. W tym samym budynku mieszczą się dwie sale na 30 osób każda, przeznaczone do organizacji szkoleń i konferencji.

Na półwyspie portowym znajduje się 12 miejsc dla kamperów, w wydzielonych sektorach do wygodnego parkowania. Każdy sektor posiada przyłącze z dostępem do prądu. Turyści zmotoryzowani mają do dyspozycji osobny budynek sanitariatów.

Bezpośrednio przy marinie przebiegają ścieżki rowerowe, w tym Wiślana Trasa Rowerowa, którą dojechać można do kompleksu gotyckich spichrzy, Góry Zamkowej i grudziądzkiej cytadeli. W kompleksie Mariny Grudziądz można też pograć w tenisa ziemnego na nowym, oświetlonym korcie z syntetyczną nawierzchnią.